Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu oferuje „Mieszkanie do remontu”. Co trzeba zrobić, by je dostać?

Mieszkanie do remontu fot. ZKZL

31 lokali o zróżnicowanym metrażu i liczbie pokoi – Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zaprasza na kolejną odsłonę programu „Mieszkanie do remontu”. To pierwsza tegoroczna edycja programu cieszącego się sporym zainteresowaniem poznaniaków.

– Tym razem spółka postawiła jeszcze bardziej na zróżnicowanie lokali zarówno pod względem liczby lokali oraz metrażu – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Do dyspozycji poznaniaków są zarówno małe mieszkania: jedno i dwupokojowe, jak również duże mieszkania: trzy-, cztero-, pięcio- i aż sześciopokojowe. Powierzchnia mieszkań jest jeszcze bardziej zróżnicowana niż w ubiegłorocznych edycjach. Najmniejszy lokal ma 20 metrów kwadratowych, a największy aż 189 metrów. Duże zróżnicowanie lokali to odpowiedź na potrzeby mieszkańców: w ostatnich edycjach byli zainteresowani również dużymi mieszkaniami, w których mogą zamieszkać rodziny wielodzietne. Tak jak w poprzednich edycjach ZKZL przygotował lokale w interesujących lokalizacjach. Teraz można ubiegać się o mieszkania mieszczące się między innymi przy ul. Ratajczaka, ul. Dąbrowskiego, ul. Wawrzyniaka czy na placu Wolności.

Zasada programu jest prosta: wszystkie lokale z dokładnym opisem są zamieszczone na stronie ZKZL w zakładce „Mieszkanie do remontu”. Osoby, które są zainteresowane wynajmem takiego lokalu, mają czas do 19 lutego, by zadeklarować, że chcą któreś z nich obejrzeć. Formularz takiego zgłoszenia również znajduje się na stronie. Natomiast do końca lutego można składać wnioski do udziału w programie – maksymalnie na trzy mieszkania. Osoba, która taki lokal dostanie, ma pół roku na jego remont i w tym czasie nie płaci czynszu. Po upływie tego czasu, podpisuje umowę najmuj wyremontowanego mieszkania na czas nieokreślony.

ZKZL Przypomina, że program „Mieszkanie do remontu” to oferta dla osób, które zarabiają za mało, by dostać kredyt na mieszkanie lub wynajmować je na rynku komercyjnym, ale jednocześnie za dużo, by starać się bezpośrednio o lokal socjalny lub komunalny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: