Zapadł wyrok w sprawie utonięcia dwulatka. Rodzice skazani

jezioro fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata za niedopilnowanie dziecka i nieumyślne spowodowanie jego śmierci. Taki wyrok usłyszeli rodzice dwulatka, który utonął w zbiorniku Szperek. Nie przyznali się do winy.

Przypomnijmy: do tragedii doszło 15 lipca 2021 roku w Antoninie nad zbiornikiem Szperek. Rodzina narodowości ukraińskiej – dwulatek, jego starsza siostra i rodzice – przyjechała do Antonina dzień wcześniej i wynajęła domek około 200 metrów od wody.

Jak wykazało śledztwo, rodzice zostawili otwarte drzwi od domku letniskowego i gdy chłopczyk obudził się rano, bez problemu wyszedł z domku. Dorośli spali i nikt nie słyszał wyjścia malucha. Chłopczyk poszedł na plażę, a potem na pomost, z którego spadł i utopił się, Jego ciało znalazła poranna spacerowiczka. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci dziecka było gwałtowne uduszenie z powodu utonięcia.

Rodzice usłyszeli zarzut niedostatecznej opieki nad dzieckiem – a teraz zapadł wyrok w tej sprawie. Zostali skazani na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, jak informuje Radio Poznań. Nie przyznają się do winy. Wyrok jest nieprawomocny.

Podziel się: