Zalicz testy i zostań prawdziwym policjantem

Bardzo wiele osób marzy o karierze w służbach mundurowych, która jest niemal zawsze wielka przygodą i ogromnym wyzwaniem. Zanim jednak rozpoczniesz pracę jako policjant będziesz musiał zdać szereg testów.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam jak wyglądają testy do Policji. Artykuł powstał na podstawie publikacji na https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/rekrutacja-do-policji-krok-po-kroku

Jak sprawdzić czy nadaje się do Policji?

Na początek trzeba zrobić sobie rachunek sumienia i zdać sobie sprawę z własnych ograniczeń. Praca w Policji zdecydowanie jest dla każdego, ponieważ trzeba być bardzo wytrzymałym psychicznie oraz fizycznie.

Testy do Policji mają na celu odsianie słabszych kandydatów, jednak zanim podejdziesz do egzaminu to dwa razy się zastanów i zdecyduj czy jesteś gotowy na podjęcie pracy w jednostce mundurowej.

Egzaminy do Policji – poradnik

Każdego roku egzaminy wyglądają bardzo podobnie, zazwyczaj zmieniają się tylko pytania na teście wiedzy. Egzaminy dzielą się na cztery osobne etapy, które mają sprawdzić możliwości każdego kandydata.

Test Sprawności Fizycznej

Wysoka sprawność fizyczna powinna cechować każdego policjanta, który powinien być w każdym momencie gotowy do obrony obywateli, również w fizycznym tego słowa znaczeniu. Na egzaminie każdy kandydat ma do zaliczenia 6 ćwiczeń w czasie nie dłuższym niż 101 sekund. Szybsze ukończenie egzaminu oznacza otrzymanie więcej punktów.

Na egzamin składa się 6 ćwiczeń:

  • Bieg po kopercie;
  • Przewroty w tył i w przód;
  • Rzuty piłką lekarską na odległość;
  • Zgięcia tułowia w leżeniu, czyli „brzuszki”;
  • Ćwiczenia na „koźle” gimnastycznym;
  • Przeniesienie 28-kilowego manekina z punktu „A” do punktu „B”.

Przed egzaminem warto się przygotować. Jeżeli nie masz formy to zdecydowanie powinieneś zacząć treningi już na kilka miesięcy przed podejściem do egzaminu aby otrzymać wysoką liczbę punktów.

Test Wiedzy Ogólnej

Aby zaliczyć test wiedzy należy opanować spory zakres wiedzy a między innymi: zagadnienia z władzy wykonawczej, ustawodawczej, sądowniczej oraz te z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Warto również zerknąć do ustaw związanych z pracą w Policji.

Na egzaminie każdy kandydat otrzyma arkusz z 40-stoma pytaniami ABCD, gdzie tylko jedna z nich będzie prawidłowa.

Testy psychologiczne

Każdy policjant powinien posiadać naturalne predyspozycje psychologiczne do pracy w tym trudnym zawodzie. Testy psychologiczne dzielą się na trzy etapy – testy na inteligencję, główny test psychologiczny oraz rozmowę z psychologiem.

Rozmowa kwalifikacyjna

Na tym etapie testowana będzie Twoja odporność na stres. Dwóch policjantów będzie zadawała różne pytania, które mają tylko jeden cel – wywołać reakcję stresową. Zważaj na swoje zachowanie i utrzymaj zimną krew!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar