Załamanie pogody i burze z gradem w Wielkopolsce. Jest ostrzeżenie!

Burza Poznań fot. Sławek Wąchała

Zimno, deszczowo i burzowo – taką pogodę przewidują synoptycy dla Wielkopolski na 14 czerwca. Burze nad regionem mogą się pojawiać już od południa, a najbardziej dadzą się we znaki 16 czerwca. Na poprawę pogody możemy liczyć dopiero w przyszłym tygodniu.

Pogoda dzisiaj da się we znaki w całej Wielkopolsce. Będzie chłodno: temperatury sięgną najwyżej 21 stopni Celsjusza, na słońce raczej nie ma szans, może popadać przelotny deszcz, mogą też pojawić się niewielkie, lokalne burze, głównie na południu regionu. W czasie burz może powiać silny wiatr, osiągający prędkość 60-70 km na godzinę. W nocy miejscowo może się przejaśniać, ale nadal mogą występować przelotne deszcze i lokalne burze.

15 czerwca pogoda będzie wyglądała podobnie, choć od czasu do czasu zza chmur może wyjrzeć słońce. Ale także trzeba się liczyć z przelotnym deszczem i burzami. Z kolei na 16 czerwca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami dla całej Wielkopolski. Burze mogą występować od godziny 7.30 do do 17 czerwca, do godziny 7.30, i może im towarzyszyć porywisty wiatr oraz opady gradu.

17 i 18 czerwca również będą pochmurne, choć cieplejsze i z mniejszą ilością deszczu. Ale na prawdziwą poprawę pogody musimy poczekać do przyszłego tygodnia – dopiero 19 czerwca, jak przewidują synoptycy, temperatura w dzień przekroczy 24 stopnie Celsjusza i wyjrzy słońce.

Podziel się: