Zakłady HCP wejdą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. “Szansa na nowe kontrakty”

HCP fot. L. Łada

Polska Grupa Zbrojeniowa przejęła prawie 90 proc. akcji Zakładów im. Hipolita Cegielskiego. Taką decyzję podjęło walne zgromadzenie akcjonariuszy PGZ, jak poinformował poseł Bartłomiej Wróblewski.

“Mamy świetna wiadomość dla Poznania” – napisał poseł na swoim profilu na Twitterze – “Walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej podjęło decyzję o emisji nowych akcji i przeznaczeniu ich dla Skarbu Państwa w zamian za objęcie przez PGZ ponad 90% akcji Hipolit Cegielski”.

Informacją podzielił się na swoim profilu na Facebooku także minister Szynkowski vel Sęk, który nazwał decyzję “historycznym momentem”.
“Od dawna zabiegaliśmy, by PGZ wyraziło zgodę na włączenie poznańskich Zakładów im. Hipolita Cegielskiego. Udało się!” – napisał. – “To szansa na nowe kontrakty i dynamiczny rozwój legendarnej poznańskiej spółki. Cieszę się, że udało się nam z sukcesem sfinalizować te starania!”.
Minister w nagraniu podkreśla, że z powodu tej decyzji będzie więcej pracy i wyzwań – ale z drugiej strony oznacza ona nowe szanse dla zakładu i jego załogi oraz wykorzystanie ich doświadczenia dla dalszego doskonalenia polskiego przemysłu zbrojeniowego.

O planach włączenia zakładów do PGZ była mowa już w ubiegłym roku i wówczas podpisano umowę o współpracy. Teraz HCP stanie się częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Podziel się: