Las

Zakaz wstępu do lasów – ale nie myśliwym

Na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu, a parki narodowe zostały zamknięte do 11 kwietnia. Zakaz obowiązuje wszystkich z wyjątkiem myśliwych.

Ministerstwo Środowiska zamieściło na swojej stronie stosowną informację: “Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom”.

Zakaz wstępu do lasów nie obowiązuje myśliwych. Rząd 1 kwietnia rozszerzył listę wyjść pierwszej potrzeby w okresie pandemii także na polowania. “Odstrzał sanitarny wspierający polskie rolnictwo, a zwłaszcza walkę z epidemią ASF, jest istotnym powodem opuszczenia domu” – argumentuje Polski Związek Łowiecki.

el

4
Dodaj komentarz

avatar
Radek
Radek

Coraz bardziej debilne zakazy nie mają nic wspólnego z naszym dobrem. Władza stara się nas stłamsić i spacyfikować, a koronawirus stał się wygodną wymówką żeby zabrać nam wszystkie prawa obywatelskie.

Alis321
Alis321

Myśliwi to jest dopiero uprzywilejowana kasta. Ludzie, którzy dla przyjemności zabierają życie zwierzętom, często je tylko ranią – i dorabiają do tego wielką i fałszywą ideologię o swoim posłannictwie, w którą sami nie wierzą.