Zakaz w kolejnej dzielnicy Poznania. W nocy nie kupisz alkoholu

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała

Do grona dzielnic, w których w nocy nie można kupić alkoholu, dołączyła Wilda. Rada Miasta Poznania zadecydowała, że od godziny 22.00 do 6.00 rano w sklepach w dzielnicy nie będzie można kupić alkoholu. Będzie on dostępny jedynie w lokalach gastronomicznych.

W Poznaniu takie ograniczenie obowiązuje już na Starym Mieście i Łazarzu – teraz przyszedł czas na Wildę, kolejną śródmiejską dzielnicę. O wprowadzenie zakazu walczyli wildeccy radni, rada miasta uchwaliła go 30 czerwca.

“Rada Miasta Poznania stosunkiem głosów 30 – ZA, 1 – PRZECIW właśnie zadecydowała o wprowadzeniu ograniczenia sprzedaży alkoholu między godziną 22:00 i 6:00 na terenie Osiedla Wilda. Od kiedy uchwała wejdzie w życie – a wydarzy się to po upływie 14 dni od jej publikacji – na naszej dzielnicy będzie można nocą kupić alkohol tylko w kawiarniach, barach i restauracjach. Ograniczenie sprzedaży dotyczy również stacji benzynowych” – poinformowała Rada Osiedla Wilda na swoim profilu na Facebooku. – “Miejskie radne i radni podjęli tę uchwałę na wniosek Rady Osiedla Wilda. Rada zaś przygotowała wniosek w odpowiedzi na liczne zgłoszenia mieszkańców, którzy zwracali uwagę na różne uciążliwości związane z problemem nocnej sprzedaży alkoholu. Wspominane było nocne hałasowanie i awantury, powtarzające interwencje służb, dewastacja mienia, poczucie niebezpieczeństwa w parkach i okolicy sklepu nocnego. Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonej uchwale takich sytuacji będzie znacznie mniej. Dziękujemy Radzie Miasta za poparcie naszej inicjatywy”.

Radni mają nadzieję, że wprowadzenie zakazu pozwoli odetchnąć mieszkańcom od imprez w bramach i na podwórkach kamienic. Ochroni też wildeckie skwery i parki, zwłaszcza park Drwęskich, do którego najczęściej była wzywana policja z powodu nocnych libacji i dewastacji parku.

Podziel się: