Zajęcia z edukacji seksualnej wkrótce w poznańskich szkołach

szkoła fot. 12019, pixabay

Miasto wydało 50 tys. zł na doszkolenie nauczycieli, a same zajęcia też mają kosztować 50 tys. zł rocznie. Ale jeszcze się nie zaczęły. Dlatego radna Marta Mazurek złożyła interpelację do prezydenta pytając, kiedy się rozpoczną.

Przypomnijmy: radni zadecydowali o wprowadzeniu do szkół edukacji seksualnej jako dodatkowych zajęć w 2019 roku. Na odpowiednie przeszkolenie nauczycieli, którzy mieliby je prowadzić, wydano 50 tys. zł. Nauczycieli przeszkolono, ale zajęcia nie ruszyły, bo wybuchła pandemia i szkoły przeszły na zdalne nauczanie.

Zajęć nie udało się też uruchomić w 2021 roku i w 2022. Dlatego radna Marta Mazurek zapytała, kiedy wreszcie się zaczną.

Jak odpowiedział jej Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, „obecnie przygotowywana jest ostateczna wersja Porozumienia pomiędzy Miastem Poznań a Wydziałem Psychologii i Kognitywistki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. Porozumienie powinno zostać przygotowane do końca marca lub na początku kwietnia. Realizacja programu rozpocznie się po podpisaniu porozumienia”.

Gdy już porozumienie będzie podpisane, szkoły otrzymają program zajęć, z którym się zapoznają i zdecydują, czy chcą brać udział w tych zajęciach czy nie. Przekażą go też rodzicom, bo to oni muszą wyrazić zgodę na udział ich dziecka w edukacji seksualnej. Szkoły, które zechcą wziąć udział w programie, będą musiały złożyć odpowiedni wniosek do Wydziału Oświaty UMP. Zajęcia z edukacji seksualnej będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Psychologii i Kognitywistki UAM oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: