Zaginiona kobieta odnaleziona. „Była wycieńczona, znacznie wychłodzona”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Kolscy policjanci, strażacy, ratownicy z grup poszukiwawczych i wolontariusze szukali zaginionej mieszkanki Powiecia w powiecie kolskim. Udało się ją odnaleźć w trzcinach nad Wartą, wyziębioną i osłabioną.

Jak informuje kolska policja, 5 stycznia w godzinach przedpołudniowych, kobieta wyszła z domu nie informując nikogo z domowników, dokąd idzie. Gdy długo nie wracała do domu, jej bliscy się zaniepokoili i zaczęli jej szukać. Ale ponieważ nie dało to żadnych rezultatów – zawiadomili policję.

„Policjanci, którzy pełnili tego dnia służbę, natychmiast przystąpili do poszukiwań” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kole. – „Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne – niska temperatura, silny wiatr oraz zmrok – Komendant Powiatowy Policji w Kole podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla podległych mu funkcjonariuszy, którzy po stawieniu się w kolskiej jednostce policji udali się w rejon prowadzonych poszukiwań”.

Zaginionej szukali nie tylko policjanci, ale też strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kole, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą i Ochotniczej Straży Pożarnej w Powierciu, ratownicy z grupy „Szukamy i Ratujemy”, ratownicy z Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczej oraz ochotnicy. Ratownicy prowadzili poszukiwania wokół domu kobiety i wzdłuż brzegi Warty, korzystając z pomocy kamer termowizyjnych, dronów, quadów i psów tropiących.

„Około godz. 23.00 w trakcie przeszukiwania wyznaczonego sektora ratownicy z grupy „SiR” w rejonie rzeki Warty odnaleźli zaginioną” – informują kolscy policjanci. – „Leżała w trzcinach przy sztucznym betonowym wale. Kobieta była wycieńczona, znacznie wychłodzona i był z nią utrudniony kontakt, dlatego 59-latce udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej po czym karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji bliskich oraz szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej a także sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb ratowniczych udało się zapobiec tragedii”.

Policjanci podziękowali wszystkim, którzy wzięli udział w poszukiwaniach, a także internautom, którzy udostępniali post o prowadzonych poszukiwaniach i w ten sposób rozpowszechnili wiadomość wśród okolicznych mieszkańców, którzy dzięki temu aktywnie włączyli się w poszukiwania.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: