piątek, 1 grudnia, 2023

Zaczyna się remont wyjątkowej ulicy. Jej nawierzchnia jest wpisana do rejestru zabytków

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna remont nawierzchni ulicy Wysokiej. Prace tu będą wymagały wyjątkowo dużo uwagi, ponieważ nawierzchnia jest wpisana do gminnej ewidencji. Remont potrwa do początku listopada.

Ulicę Wysoką dość trudno znaleźć: to wąziutka, malownicza uliczka prowadząca od Piekar do placu Wiosny Ludów. Na szczególną uwagę zasługuje jej nawierzchnia: jest wykonana z polnych kamieni i bardzo przypomina tę, którą odkopali archeolodzy na Starym Rynku, a która pochodziła z XIX wieku. Te zabytkowe “kocie łby” obrzeżają równie stare, granitowe rynsztoki.

“Remont będzie polegał na wyrównaniu nawierzchni, czyli jej ponownym ułożeniu oraz wymianie elementów betonowych na kamienne” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – “Dzięki temu piesi będą mogli o wiele wygodniej przemieszczać się tym skrótem pomiędzy poszczególnymi częściami Starego Miasta. Jednocześnie zachowany zostanie historyczny charakter tej zabytkowej i bardzo urokliwej uliczki”.

Prace potrwają do początku listopada i będą kosztować około 340 tysięcy złotych. Środki na remont pochodzą częściowo z poprawki radnego Andrzeja Rataja “Objęcie ochroną i opieką historyczną nawierzchni ulic i placów w Poznaniu”, a częściowo z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Źródło: ZDM
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoZaczyna się remont wyjątkowej ulicy. Jej nawierzchnia jest wpisana do rejestru zabytków