Zaczyna się nowy sezon lotniczy. Dokąd możemy polecieć z Poznania?

lotnisko Ławica fot. UMP (zdjęcie ilustracyjne)

41 lotnisk lotami rejsowymi i 33 kierunki lotami czarterowymi, nowe kierunki do Bari, Burgas, Pafos, na Majorkę, do Chanii, Cagliari, na Korfu i do Barcelony. Wystartował wiosenno-letni sezon na lotnisku Ławica.

Do Bari i Burgas będzie można się wybrać z Ryanairem od 26 marca, do Pafos – od 29 marca. Jeszcze w tym miesiącu ruszą też połączenia na Majorkę, do Chanii i Cagliari, z kolei od 1 czerwca samoloty Ryanaira będą latać na Korfu, a od 3 czerwca – do Barcelony. Ryanair oferuje podróże do 16 krajów i na 32 lotniska.

Wizz Air, druga tania linia, na razie oferuje loty wyłącznie do Londynu (Luton), ale już od 3 czerwca będzie można polecieć także do Kutaisi w Gruzji, a w lipcu – do Splitu w Chorwacji i Tirany w Albanii. Natomiast w lutym i marcu 2024 roku będzie można się wybrać do Werony we Włoszech.

Z poznańskiego lotniska można także LOT-em wybrać do Warszawy, KLM-em do Amsterdamu, Lufthansą do Frankfurtu i Monachium oraz SAS-em do Kopenhagi. Do dyspozycji są jeszcze loty czarterowe, dzięki którym można się wybrać na urlop w którymś z 33 miejsc. Najdalszym kierunkiem jest bardzo ostatnio modny Zanzibar.

„Rynek lotniczy odbudowuje się po fatalnym roku 2020” – informują władze poznańskiego lotniska. – „Ławica obsłużyła wówczas niewiele ponad 650 tysięcy pasażerów. W porównaniu z latami 2018 i 2019, kiedy każdego roku przez poznańskie lotnisko przewinęło się blisko 2,5 mln osób, to była zapaść. W 2022 roku Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego obsłużył 2,25 miliona pasażerów. To ponad dwa razy więcej niż w 2021 roku. Zeszłoroczny wynik jest trzecim w historii poznańskiego lotniska”.

Rok 2023 ma być rekordowy – a przynajmniej taką nadzieję mają władze Ławicy. Podstawę do takiej nadziei dają wyniki ze stycznia, który był najlepszym miesiącem w całej historii i lutego (drugi wynik w historii). W każdym z tych miesięcy obsłużono ponad 130 tys. pasażerów – to wynik lepszy o ponad 80 proc. niż w ubiegłym roku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: