Zaczyna się duży remont w Poznaniu. Będą utrudnienia w ruchu!

skrzyżowanie Głogowska, Dmowskiego fot. MPK

Zgodnie z zapowiedziami 29 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego rozpocznie się remont torowiska. To oznacza utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu, a także zmiany tras tramwajów w Poznaniu.

Nawierzchnia w obrębie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego jest w bardzo złym stanie i MPK ogłosiło przetarg na jej remont, a prace rozpoczną się 29 kwietnia i mają zostać przeprowadzone podczas majowego weekendu. W tym czasie przeprowadzona zostanie naprawa torowiska, a na przejściu i przejazdach przez torowisko zostanie położona nawierzchnia z gumowych płyt. Wykorzystanie tej technologii oznacza większą trwałość i ograniczenie hałasu, a poruszanie się w tym rejonie będzie bardziej bezpieczne i komfortowe tak dla pieszych, jak dla kierowców i rowerzystów.

Jednak zanim to nastąpi, kierowcy muszą się przygotować na zmiany w organizacji ruchu. W czasie prowadzenia prac niemożliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ulicą Dmowskiego oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko. Jezdnia na ul. Hetmańskiej będzie – wraz z postępem prac – ulegać zwężeniom. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania.

Od 29 kwietnia do 7 maja zmienioną trasą będą kursować także autobusy linii 179 jadące w kierunku zajezdni Kacza. Po dojeździe ulicą Dmowskiego do Hetmańskiej autobusy linii 179 pojadą w kierunku wiaduktu kolejowego, zawrócą na skrzyżowaniu Hetmańskiej, Kolejowej i Góreckiej, obsłużą przystanek Kolejowa i następnie pojadą Hetmańską, a dalej – po stałej trasie w kierunku Kaczej.

W czasie prac remontowych tramwaje linii 1, 7 i 11 będą kursować zmienionymi trasami, uruchomiona zostanie linia autobusowa „za tramwaj” T1.

– Z uwagi na prace remontowe tramwaje nie będą mogły kursować odcinkiem trasy tramwajowej od skrzyżowania ulic Hetmańskiej i 28 Czerwca 1956 roku do skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Głogowskiej – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK. – W tym czasie tramwaje pojadą objazdem ulicami: 28 Czerwca 1956 roku, Wierzbięcice i most Dworcowy, skąd „jedynka” i „siódemka” pojadą Głogowską do skrzyżowania z Hetmańską (i dalej stałą trasą), a „jedenastka” pojedzie w kierunku pętli Piątkowska.

Zmienione trasy linii numer 1, 7 i 11 od 29 kwietnia do 3 maja:

Linia nr 1 – FRANOWO – … – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 roku – Wierzbięcice – Most Dworcowy – Głogowska – Hetmańska – … – JUNIKOWO

Linia nr 7 – ZAWADY – … – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 roku – Wierzbięcice – Most Dworcowy – Głogowska – Hetmańska – … – OGRODY

Linia nr 11 – UNII LUBELSKIEJ – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 roku – Wierzbięcice – Most Dworcowy – Roosevelta – … – PIĄTKOWSKA

Aby ułatwić przemieszczanie się między węzłami Hetmańska/Głogowska i Hetmańska/28 Czerwca 1956r. uruchomiona zostanie w tym czasie linia autobusowa „za tramwaj” T1.

Linia T1 (autobusowa „za tramwaj”) – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – ROLNA – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Podziel się:

Ostatnio dodane: