„Zabójstwo na East Endzie”: poznańsko-londyński kryminał już w montażu!

Poznań jako wiktoriański Londyn, a w nim poznaniacy jako londyńscy detektywi? Zapraszamy za kulisy filmu – i wywiady z planu.

Przypomnijmy: „Zabójstwo na East Endzie” to opowieść o sfrustrowanym pracą dziennikarzu (Jacob Berreto grany przez Jakuba Skrzypczaka), który postanawia zmienić profesję i zostaje śledczym-amatorem. Właśnie w tym miejscu zaczyna się właściwa akcja, bo do rąk bohatera trafia telegram informujący o zbrodni popełnionej w biednej dzielnicy Londynu…

Zdjęcia do filmu były kręcone w październiku i listopadzie ubiegłego roku w Poznaniu, który – jak się okazuje – doskonale imituje wiktoriański Londyn. Obecnie trwa montaż, a premiera przewidziana jest jeszcze w pierwszej połowie roku.

Dzięki twórcom filmu udało nam się zajrzeć za kulisy produkcji, mamy dla was także wywiady z twórcami i odtwórcami głównych ról. Dowiecie się, jak ekranizacja odziera książkę z pierwotnego klimatu i jak zapobiec temu procesowi, czy w relacji Jacob Berreto – Herman Herrington jest coś z Holmesa i Watsona, a także jak wygląda praca na planie, czy charakteryzacja aktorów to trudna praca i na czym polega praca statystów.

„Zabójstwo na East Endzie”
Kierownictwo projektu: Mateusz Ciemniecki, Jakub Skrzypczak
Reżyseria: Mateusz Ciemniecki
Scenariusz: Jakub Skrzypczak, na podstawie prozy Jakuba Skrzypczaka
Produkcja: Mateusz Ciemniecki
Kierownictwo produkcji: Kinga Słysz
Studio: DM films 2018

el, fot. S. Wąchała