sobota, 9 grudnia, 2023

Zabójstwo 86-letniej kobiety w Poznaniu. Są wyniki sekcji

Prokuratura Rejonowa Poznań-Nowe Miasto poinformowała o wynikach sekcji zwłok 86-letniej kobiety zabitej w swoim mieszkaniu na osiedlu Jagiellońskim. Sekcja potwierdziła wstępne ustalenia śledczych, że śmierć spowodowało działanie człowieka.

Jak powiedział Głosowi Wielkopolskiemu Grzegorz Kantor, szef Prokuratury Rejonowej Poznań-Nowe Miasto, 86-latka zmarła z powodu ran zadanych jej w okolice szyi. Prokurator nie sprecyzował, czy były to rany cięte czy kłute.

Śledztwo w sprawie zabójstwa nadal trwa. Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło około 3.00 nad ranem 12 października w mieszkaniu na parterze jednego z bloków osiedla Jagiellońskiego w Poznaniu. Sąsiedzi ofiary wezwali policję, zaniepokojeni hałasem i płaczem dochodzącym z mieszkania kobiety.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce znaleźli 86-latkę z ranami szyi. W mieszkaniu panował bałagan, a w drzwiach balkonowych była wybita szyba. Jak ustalili funkcjonariusze z pomocą psów tropiących – tędy włamywacz dostał się do środka i tędy też wyszedł.

Policja przesłuchuje sąsiadów i potencjalnych świadków, sprawdza też okoliczny monitoring. To musi trochę potrwać, ponieważ okoliczne kamery mają różnych operatorów. Dla dobra śledztwa policjanci nie ujawniają zdobytych informacji. Nie wiadomo więc, jaki był motyw działania sprawcy.

Źródło: Głos Wielkopolski
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoZabójstwo 86-letniej kobiety w Poznaniu. Są wyniki sekcji