kradzież luksusowych rzeczy fot. kmp

“Zabierali kluczyki od luksusowych samochodów”. Zatrzymani przez policję (film)

Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże luksusowych przedmiotów. Wiele ze skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

Mężczyzna został zatrzymany w Poznaniu 22 października 2019 roku. Wcześniej miał dokonać wielu włamań, zarówno do mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Podczas przeszukania policjantom udało się zabezpieczyć m.in. skradzioną wcześniej biżuterie, obrazy, a nawet samochody, które pochodziły z włamań.

Policjanci podczas prowadzenia śledztwa połączyli ze sobą przypadki włamań na terenie Wielkopolski. – Nasi eksperci doszli do wniosku, że niektóre z nich łączy wiele wspólnych cech. Na przykład to, że w wielu z nich włamania odbywały się poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych. Uwagę policjantów zwrócił także fakt, że włamywacze zabierali kluczyki od luksusowych samochodów i także kradli te auta. W ten sposób funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą powiązali włamania w Poznaniu, Kościanie, Borówcu, Sierakowie koło Kórnika i Rawiczu. Tylko w tych miejscach zostały skradzione przedmioty o łącznej wartości sięgającej miliona złotych – tłumaczy Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Policjanci zidentyfikowali, a następnie zatrzymali podejrzanego. Jest nim 34-letni mieszkaniec Komornik. Wiadomo, że działał on ze wspólnikiem, który obecnie jest poszukiwany. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

KMP / NA

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze