Zaatakował policjantów. “Był nietrzeźwy i nadpobudliwy”

policja fot. KWP
Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny, który zaatakował policjantów. W więzieniu może spędzić nawet dziesięć lat.

Policjanci otrzymali 18 października zgłoszenie o awanturze domowej. Jeden z członków rodziny miał się zachowywać agresywnie i grozić własnej rodzinie nożem.

– Policjanci, aby wyjaśnić okoliczności zgłoszenia, natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali 31-latka, który był nietrzeźwy i nadpobudliwy – relacjonuje Karolina Górzna-Kustra. – Mężczyzna ignorował policjantów i nie wykonywał ich poleceń o zachowaniu zgodnym z prawem. Był agresywny i wulgarny. Kiedy funkcjonariusze próbowali obezwładnić 31-latka, wówczas mężczyzna zaczął szarpać ich za mundur, uderzać pięściami w różne części ciała, wyzywać, obrażać oraz grozić im pozbawieniem życia.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli na izbę wytrzeźwień. Następnie trafił do policyjnego aresztu. Z ustaleń policjantów wynika, że od kilku lat znęcał się nad rodziną.

31-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet dziesięć lat więzienia.

Źródło: KPP Czarnków / zdjęcie ilustracyjne

Podziel się: