Wycieczkowiec „Władysław Łokietek” osiadł na mieliźnie podczas swojego rejsu po Noteci. Pasażerowie musieli zostać ewakuowani.
Na statku znajdowało się 12 dzieci (wycieczka szkolna) oraz załoga. „Władysław Łokietek” utknąć w błocie. Wszystko wskazuje na to, że możliwość jego ponownego ruszenia pojawi się dopiero jesienią.
Sytuacja jest spowodowana bardzo niskim poziomem wody na Noteci. Obecnie z przepłynięciem problemy mogą mieć nawet motorówki, a regularne statki nie mają na to większych szans.