Wzrost zakażeń koronawirusem. Szpital wstrzymał odwiedziny

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie fot. WSZ Leszno

Wojewódzki szpital zespolony zadecydował o wstrzymaniu odwiedzin w placówce ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem. Odwiedziny są wstrzymane do odwołania, są jednak pewne wyjątki.

Szpital zdecydował o wstrzymaniu odwiedzin przed weekendem i poinformował o tym pacjentów oraz ich rodziny na swojej stronie internetowej.

„W związku z nagłym wzrostem zakażeń spowodowanych wirusem Sars-CoV-2 oraz pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie oraz na podstawie rekomendacji Zespołu ds. Zakażeń Szpitalnych przy WSzZ w Lesznie, wstrzymuje się odwiedziny pacjentów w oddziałach szpitalnych do odwołania” – czytamy w komunikacie.

Od wstrzymania odwiedzin są jednak wyjątki. Nadal można odwiedzać pacjentów niepełnoletnich (może im towarzyszyć jeden rodzic lub opiekun prawny lub faktyczny przez całą dobę), pacjentki rodzące (może im towarzyszyć jedna osoba w czasie porodu) oraz pacjentów w stanie ciężkim, pogarszającym się oraz terminalnym, za zgodą ordynatora/kierownika oddziału lub lekarza dyżurnego.

 

Podziel się:

Źródło: WSZ Leszno