Wysypane ziemniaki zablokowały drogę. Interweniowała policja

ziemniaki na ulicach Oławy fot. Policja Oława

Rolnik niewłaściwie zabezpieczył przewożony ładunek. W efekcie cały – 16 ton ziemniaków – wysypał się na jezdnię i kompletnie ją zablokował. Rolnik dostał mandat i stanie przed sądem.

Nietypowy wypadek miał miejsce 4 grudnia około godziny 11.00 w Oławie w województwie dolnośląskim na ul. Kutrowskiego.
– Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Massey Ferguson wraz z przyczepą rolniczą, jadąc drogą krajową nr 94 zanieczyścił drogę publiczną w ten sposób, że niewłaściwie zabezpieczył przewożony ładunek – 16 ton ziemniaków, w wyniku czego przewożony towar rozsypał się na jezdnię blokując pas ruchu w kierunku Wrocławia – wyjaśnia asp.szt. Wioletta Polerowicz, oficer prasowy KPP w Oławie. – Za powyższe wykroczenie 60-letni kierowca został ukarany mandatem karnym.

Ale podczas policyjnej interwencji wyszło na jaw, że niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku to nie jedyne przewinienie rolnika. Okazało się, że prowadził ciągnik rolniczy mając ponad 0.60 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

https://www.facebook.com/dolnoslaska.policja/posts/pfbid06WigonxNZkSYRsitjycKd5oGq9r8rJecQ1FeAS5ujThMT4dzbuKVS5LnupghRHDel

Podziel się: