Wystawa prac seniorki chorej na alzheimera w kultowej poznańskiej kawiarni

Adrian Mieszała i pani Halinka fot. Kociak FB

Wernisaż prac we współpracy z projektem społecznym “Malunki Halunki” i darmowe prelekcje na temat choroby Alzheimera. Kawiarnia “Kociak” organizuje kolejną akcję pomocy. Tym razem dla pani Halinki.

Wszystko zaczęło się od wizyty w kawiarni pani Halinki chorującej na alzheimera. Pani Halinka przyszła z córką, która dla niej zorganizowała szereg akcji w ramach projektu “Malunki Halunki” – podczas nich można dowiedzieć się wszystkiego o chorobie, a także kupić rysunki i obrazy pani Halinki w różnej postaci: od zwykłych rysunków do toreb czy tkanin z nadrukowanymi jej pracami.

Do “Kociaka” pani Halinka przyniosła swoją pracę “Radosne bratki” i zauroczyła właścicieli lokalu.
“Już w drzwiach Kociaka zobaczyłem, że przybycie do nas jest dla Niej dużym wyzwaniem z powodu rozwijającej się choroby” – pisze pan Adrian Mieszała, właściciel “Kociaka”. – “Zdezorientowana, osłabiona i utykająca usiadła przy stoliku, prosząc o kawę i brzdąca. Pokazuje mi swoje prace opowiadając, którą malowała gąbką, którą pędzlem, a którą palcami. Mimo bólu w oczach pojawia się uśmiech i duma z prac. Tuż po naszej rozmowie od razu jedzie na SOR. Widać, że te prace dużo dla Niej znaczą, a sytuacja ze szpitalem tylko potwierdziła, jak bardzo zależało Pani Halince na spotkaniu. Pomyślałem, że SPEŁNIMY MARZENIE PANI HALINKI – 11 września godzina 19:00 w “Kociaku” stworzymy wystawę jej prac, którą każdy z Was może zobaczyć. Będzie ona połączona z darmowymi prelekcjami nt. choroby Alzheimera oraz co ważne – pomocy dla opiekunów osób walczących z tą chorobą. Zajmie się tym projekt społeczny, który prowadzi córka Pani Halinki – Natalia i nosi nazwę “Malunki Halunki”.

W związku z tym właściciel “Kociaka” prosi wszystkich o udostępnienie informacji o prelekcjach osobom chorym na alzheimera, ich opiekunom i krewnym. Prosi też o informacje, czy prace pani Halinki się podobają – takie opinie będą z pewnością ogromnym wsparciem dla jej córki Natalii, która walczy z chorobą mamy. Pana Adriana cieszy to, że “Kociak” przyciąga tak niezwykłe osoby i ma nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej i że w lokalu często będą organizowane takie akcje.

Źródło: Kociak

Podziel się: