Wyremontowany wiadukt w Poznaniu znów nadaje się do remontu

wiadukt Szymanowskiego fot. RO Piątkowo Północ

„Wiadukt PST na Szymanowskiego znów się rozsypuje” – alarmują radni z Rady Osiedla Piątkowo Północ. Został oddany do użytku po generalnym remoncie w 2020 roku – i już drugi raz musi znów przejść remont.

Przypomnijmy: Poznańskie Inwestycje Miejskie 2 października 2020 roku anonsowały koniec odbiorów technicznych na wiadukcie PST Szymanowskiego, choć tak naprawdę przejezdny był już od czerwca, a później prowadzono tylko prace wykończeniowe. PIM podkreślał też zastosowanie innowacyjnego i eksperymentalnego rozwiązania, czyli nawierzchni typu Densiphalt na pasach dla autobusów przy obu przystankach na wiadukcie. Ta nawierzchnia jest – jak wyjaśniał PIM – stosowana w miejscach szczególnie narażonych na obciążenia i zmiany temperatury, jak np. nawierzchnie lotnisk lub parkingów.
– Cieszymy się, że nowatorska nawierzchnia na pasach dla autobusów dobrze spisała się latem. Zaobserwowaliśmy, że połączenie wysokich temperatur i ciężaru pojazdów komunikacji miejskiej nie wpłynęło negatywnie na jakość jezdni – mówiła w październiku 2020 roku Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Radość nie trwała długo – już w lipcu 2022 roku zauważono ubytki na owej podobno wyjątkowo wytrzymałej nawierzchni, do tego stopnia poważne, że Zarząd Dróg Miejskich wysłał tam swoje ekipy remontowe, które uzupełniały ubytki przez kilka nocy z rzędu.

Po niespełna roku Rada Osiedla Piątkowo Północ zauważyła… kolejne dziury w nawierzchni i – jak informuje na swoim profilu na Facebooku – wystosowała do ZDM zapytanie dotyczące kolejnych zniszczeń nawierzchni wiaduktu.
„ZDM informuje: „Odpowiadając na Pana pismo ZDM informuje, że obecnie prowadzone są rozmowy w zakresie technologii przeprowadzenia napraw z ich potencjalnymi wykonawcami” – czytamy w informacji RO Piątkowo Północ. – „Zadanie powinno zostać zrealizowane na początku trzeciego kwartału br. Koszt naprawy wskazanych w piśmie uszkodzeń poniesie ZDM.”

Podziel się:

Ostatnio dodane: