Poznań: Wiadukt Szymanowskiego do poprawki. Po dwóch latach!

Szymanowskiego, nocne prace fot. ZDM

W weekend mają być prowadzone prace na wiadukcie na ul. Szymanowskiego nad trasą PST – po dwóch latach od generalnego remontu i wychwalania nowej technologii, jakiej użyto podczas budowy.

Przypomnijmy: wiadukt po remoncie oddano do użytku w czerwcu 2020 roku, choć procedury odbiorowe trwały do października. Justyna Litka, prezes PIM, zapewniała wówczas, że remont zakończył się zgodnie z harmonogramem i zwracała uwagę na rozwiązania, których dotąd nie stosowano w Poznaniu, a które jej zdaniem doskonale się sprawdziły. Chodzi o nawierzchnię typu Densiphalt, która została zastosowana w Poznaniu po raz pierwszy. Łączy ona łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu i jest stosowana wszędzie tam, gdzie mają miejsce wyjątkowo duże obciążenia, na przykład na lotniskach czy buspasach.

– Cieszymy się, że nowatorska nawierzchnia na pasach dla autobusów dobrze spisała się latem – mówiła w październiku 2020 roku. – Zaobserwowaliśmy, że połączenie wysokich temperatur i ciężaru pojazdów komunikacji miejskiej nie wpłynęło negatywnie na jakość jezdni.

Tymczasem po niespełna dwóch latach użytkowania właśnie nawierzchnia buspasów wymaga naprawy gwarancyjnej… Czy to przypadkiem nie za krótko jak na taką wspaniałą i nowatorską technologię oraz takie doskonałe ukończenie prac w terminie?

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, prace na wiadukcie będą prowadzone nocą: będą się zaczynać około godziny 23.00 i kończyć o 6.00 w nocach z 22 na 23 lipca oraz z 23 na 24 lipca. W tym czasie buspasy będą nieczynne, a autobusy będą się zatrzymywać na przystankach tymczasowych.

ZDM prosi kierowców o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Podziel się: