Wyremontowane boiska na Piątkowie. Teraz czas na nowe oświetlenie

wyremontowane boiska fot. J. Tomaszewski

Zakończył się remont boiska wielofunkcyjnego (do koszykówki, siatkówki oraz tenisa) oraz boiska do piłki nożnej typu orlik na Piątkowie. Remont był możliwy dzięki dodatkowym środkom pozyskanym przez Radę Osiedla Piątkowo.

Kompleks sportowo-rekreacyjny w północnej części osiedla Stefana Batorego wygląda jak nowy. Na boisku wielofunkcyjnym został naprawiona nawierzchnia z poliuretanu, wymienione uszkodzone panele ogrodzeniowe na panele w dobrym stanie technicznym pochodzące z demontażu ogrodzenia przy boisku do piłki nożnej.

Z kolei na boisku do piłki nożnej wyremontowano nawierzchnię, wymieniono panele ogrodzeniowe na siatkę do piłkochwytów z PE, odmalowano słupki ogrodzeniowe, są też nowe bramki z równie nowymi siatkami. W planach jest modernizacja oświetlenia – rada osiedla zleciła wykonanie projektu modernizacji instalacji oświetleniowej, terenu rekreacyjnego, przełożenie linii kablowych poza obręb likwidowanego wału ziemnego, rozbudowę instalacji o oświetlenie boiska wielofunkcyjnego oraz rozbudowę systemu sterowania oświetleniem boisk o możliwość włączania oświetlenia boisk za pomocą SMS-ów.

– Te prace nad oświetleniem powinny zakończyć się do końca roku – mówi Jacek Tomaszewski, przewodniczący zarządu RO Piątkowo. – Całość prac wyniesie 795 000 zł, z czego 395 000 zł osiedle Piątkowo uzyskało w konkursie na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych miasta.

Źródło: RO Piątkowo

Podziel się: