Wyprzedzała rowerzystę. I uderzyła w drzewo

wypadek, Tarnówka Wiesiołowska fot. KP PSP Koło

26-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak wyprzedzając rowerzystę straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w drzewo. Wypadek zdarzył się w Tarnówce Wiesiołowskiej w powiecie kolskim.

Strażacy z KP PSP w Kole otrzymali informację o wypadku 30 listopada o godzinie 9.12. na miejsce zdarzenia udali się strażacy z JRG w Kole, OSP Dąbie oraz OSP Drzewce.
– W wyniku rozpoznania ustalono, że samochód osobowy uderzył w drzewo – informuje kpt. M. Chodkowski z KP pSP w Kole. – Pojazdem podróżowała jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która przekazana została przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Według wstępnych ustaleń kolskiej policji kierująca samochodem z nieznanych przyczyn zjechała ze swojego pasa podczas wyprzedzania rowerzysty, a później na lewe pobocze, gdzie uderzyła w przydrożne drzewo. Była trzeźwa.

Działania ratownicze prowadziło 13 strażaków przez 1h i 7 min. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi policja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: