Wypożyczalnie rowerów pojawiają się w małych miejscowościach

Coraz mniejsze miasta w Polsce decydują się na uruchomienie systemu wypożyczania rowerów (tzw. system roweru publicznego). W ostatnich dniach ruszył on w gminie Komorniki.

W gminie Komorniki pojawi się 20 rowerów w dwóch stacjach, usytuowanych w miejscowości Plewiska. Sezon rozpoczął się w tym roku od 1 lipca i potrwa do końca listopada, a w następnych latach rowery będzie można wypożyczać od 1 marca do końca listopada.

Komornicki System Rowerowy (KSR) w gminie Komorniki zintegrowany jest z systemem rowerów miejskich funkcjonującym w Poznaniu oraz w Luboniu. Oznacza to, że wypożyczone w Plewiskach rowery będzie można zwracać na stacjach w Luboniu i Poznaniu oraz odwrotnie – rowery wypożyczone w Luboniu czy Poznaniu będzie można zwracać na stacjach w Plewiskach.

Aby korzystać z Komornickiego Systemu Rowerowego wystarczy mieć aktywne konto w systemie. Można wykorzystać już istniejące lub założyć nowe poprzez stronę internetową www.komornickirower.pl, aplikację mobilną lub terminal stacji rowerowej. Należy również wpłacić co najmniej 20 złotych opłaty inicjalnej. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu, o ile wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń. Ważne: konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wynajmy) tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 20 zł.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia w gminie Komorniki będzie bezpłatne. Pozostały czas będzie opłacany wg cennika.

jmk/

Dodaj komentarz

avatar