Wypadek z drewnem na DK11. Policja podała szczegóły

rozrzucone drewno na DK11 fot. policja środa Wlkp.

Wiadomo już, jak doszło do poważnego wypadku na DK11 w Nowym Mieście nad Wartą, gdzie kłody drewna z ciężarówki spadły na jadące samochody.

Do wypadku doszło 20 marca około godziny 15.30. Szczegółowy przebieg zdarzenia znany będzie po przeprowadzeniu postępowania, które prowadzone jest w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., jak poinformowała st. post. Angelika Środa, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wielkopolskiej. Jednak pewne szczegóły są już jasne.

– Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Toyota Yaris poruszający się w kierunku miejscowości Jarocin z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd ciężarowy przewożący drewno, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki Ford Toureno – wyjaśnia Angelika Środa. – W wyniku zdarzenia doszło do przewrócenia się naczepy z drewnem i rozsypania drewna na jezdnię oraz na jadące w kierunku Jarocina dwa pojazdy osobowe. 5 osób zostało poszkodowanych i przetransportowanych do okolicznych szpitali.

Na miejscu wypadku pracowały załogi policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego wraz z śmigłowcem LPR. Droga była całkowicie zablokowana do godziny 21.00, a policjanci kierowali samochody objazdami.

Podziel się:

Ostatnio dodane: