sobota, 24 lutego, 2024

Wypadek wstrzymuje ruch tramwajowy w Poznaniu. Jedna osoba ranna

Wczoraj wieczorem, na ulicy Szwedzkiej w pobliżu sklepu IKEA w Poznaniu, doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego ruch tramwajowy został czasowo zawieszony. Jak podają służby ratunkowe, w wyniku potrącenia przez tramwaj doszło do urazu jednej osoby. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do strażaków o godzinie 21:00.

Poszkodowany w wypadku mężczyzna był przytomny w momencie przybycia służb ratunkowych i został szybko uwolniony spod pojazdu. Następnie natychmiast przetransportowano go do karetki w celu udzielenia niezbędnej pomocy medycznej. W związku z wypadkiem, zarówno policja, jak i straż pożarna oraz karetki pogotowia pojawiły się na miejscu zdarzenia.

W wyniku wypadku, całkowicie wstrzymano ruch tramwajowy na trasie Franowo, od osiedla Lecha do pętli Franowo. Wprowadzono tymczasowe zmiany w kursowaniu tramwajów. Linie nr 1, 16, 18 zostały przekierowane na objazdy. Dodatkowo, uruchomiono zastępczą komunikację autobusową, która miała za zadanie pomóc pasażerom w dotarciu do celu swojej podróży. Tramwaje linii nr 1 kursowały przez Kórnicką, rondo Rataje, Zamenhofa i rondo Starołęka, natomiast linie nr 16 i 18 kierowane są przez GTR, Hetmańską, rondo Starołęka i Zamenhofa.

Źródło: epoznan
Strona głównaPoznańWypadek wstrzymuje ruch tramwajowy w Poznaniu. Jedna osoba ranna