Wypadek w Wielkopolsce. Trzy osoby ranne

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy osoby są ranne, a droga w rejonie wypadku jest zablokowana. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Do wypadku doszło 22 lipca przed godziną 11.00 na ulicy Rogatka w Opatówku, jak informuje portal “kalisz24 INFO”. Według wstępnych ustaleń policjantów, wypadek spowodował kierowca samochodu ciężarowego, który nie zachował odpowiedniej ostrożności i odległości od poprzedzającego go osobowego citroena i uderzył w niego, gdy ten zatrzymał się, aby skręcić w lewo.

Jak powiedziała portalowi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, uderzenie ciężarówki sprawiło, że citroen odrzuciło na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym zgodnie z przepisami osobowym fordem. W efekcie trzy osoby zostały ranne: 50-letnia kierująca fordem i 86-letnia pasażerka auta oraz 68-letni kierowca citroena. Wszystkie zostały przewiezione do szpitala. Policjanci skontrolowali kierowcę ciężarówki – był trzeźwy.

Obecnie na miejscu nadal pracują służby, ustalając okoliczności wypadku. Kierowcy muszą korzystać z objazdów. Jak długo potrwają utrudnienia – jeszcze nie wiadomo.

 

Podziel się: