Wypadek w Wielkopolsce. Policja wydała oświadczenie w sprawie podejrzanego policjanta

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

„Potwierdzamy informację, że w wypadku mającym miejsce 5 czerwca br. około g. 20:30 na terenie Słupi pod Bralinem, brał udział funkcjonariusz z 5-letnim stażem pracy” – poinformowała Dolnośląska Policja na swojej stronie internetowej.

Dalej w oświadczeniu czytamy: „W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Niestety, w wypadku tym zginęła kobieta, nad czym ubolewamy i wiemy, że nie ma słów ani czynu, który mogłyby odwrócić dziś bieg wydarzeń. Funkcjonariusz przebywał na urlopie, został już zawieszony i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz administracyjne w kierunku wydalenia ze służby. Oprócz dyscyplinarnych, poniesie on także surowe konsekwencje karne. Na pewno już nigdy nie założy munduru, bo w naszej formacji nie ma miejsca dla tego typu osób”.

Przypomnijmy, że chodzi o wypadek, do którego doszło 5 czerwca około 20.30 w Słupi pod Bralinem. BMW kierowane policjanta zderzyło się z osobowym fiatem, którego 69-letnia pasażerka zginęła na miejscu. Kierujący BMW uciekł z miejsca wypadku.

Podziel się: