Wypadek w Wielkopolsce. Bus wypadł z trasy

bus na torach fot. policja Międzychód

74-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego kierujący busem, którym jechało kilkanaście osób, stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi, kończąc jazdę na torach kolejowych. Na szczęście ta linia kolejowa jest nieczynna.

Do groźnego zdarzenia doszło 17 stycznia około godziny 6.30. Bus marki Mercedes wiózł drogą wojewódzką nr 160 między miejscowościami Łowyń-Lewice kilkunastu pasażerów, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie.

„74-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego nie zachował należytej ostrożności (nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze) i spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – podała KPP w Międzychodzie na swoim profilu społecznościowym.- „Mężczyzna przewoził tym pojazdem kilkanaście osób do pracy. Na szczęście nikomu nic siebie stało. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany wysokim mandatem karnym”.

Międzychodzcy policjanci zwracają uwagę, że w ostatnich dniach na drogach panują trudne warunki atmosferyczne, kierowcy powinni więc zachować szczególna ostrożność na jezdni.
„Opady deszczu powodują nie tylko słabszą widoczność, ale tworzą warunki na jezdni, które stanowią zagrożenie dla kierujących pojazdami, w tym także dla pieszych” – ostrzegają. – „Jedźmy ostrożnie z myślą nie tylko o sobie, ale równie innych uczestnikach ruchu drogowego. Warto ściągnąć nogę z gazu by bezpiecznie, cało i zdrowo, dotrzeć do miejsca docelowego”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: