Wypadek strażaków jadących do pożaru. Czterech odniosło obrażenia

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Zastęp OSP Janowice Duże jadący do pożaru naczepy na autostradzie A2 uległ wypadkowi na odcinku między Babinem a Kozicami. Samochód, którym jechał, uderzył w przydrożne drzewo. Czterech strażaków jest rannych.

Do wypadku doszło 25 lutego około godziny 11.00.

„Pojazd, którym alarmowo poruszali się ratownicy, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo” – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy na swoim profilu na Facebooku. – „W wyniku wypadku 4 druhów zostało poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia udały się 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG Bolesławiec oraz OSP Warmątowice Sienkiewiczowskie. Poszkodowani druhowie zostali zabrani przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Na miejscu wypadku Policja prowadzi czynności polegające na wyjaśnieniu przyczyn zdarzenia”.

Jak ustaliło radio RMF FM, samochód strażaków wpadł do rowu i uderzył w drzewo, ponieważ kierowca chciał uniknąć czołowego zderzenia z samochodem jadącym z naprzeciwka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: