Wypadek podczas jazdy gokartem. 22-latka w szpitalu

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Do poważnego wypadku doszło na torze kartingowym przy Al. Wojska Polskiego w Kaliszu. 22-letnia kobieta trafiła do szpitala – a wszystko z powodu szalika, który wkręcił się w oś gokarta. Na szczęście obsługa zdążyła w porę zainterweniować.

Wypadek miał miejsce 10 grudnia wieczorem, jak informuje portal „kalisz24 INFO”. 22-latka jechała gokartem i w czasie jazdy luźny koniec jej szalika wkręcił się w oś pojazdu. Na szczęście szybko zareagowała obsługa – przerwała trwający wyścig i uwolniła dziewczynę. Jednak niezbędne okazało się wezwanie pogotowia ratunkowego i odwiezienie 22-latki do szpitala. Była przez chwilę nieprzytomna.

Michał Nowicki, współwłaściciel toru, powiedział portalowi, że regulamin toru wyraźnie mówi, iż należy przed jazdą zdjąć wszystkie luźne fragmenty garderoby, a zwłaszcza szalik. Poszkodowana 22-latka, tak jak wszyscy korzystający z gokartów, zapoznała się z regulaminem. Nowicki powiedział też, że bardzo mu przykro z powodu tego wypadku i ma nadzieję, że kobiecie nic poważnego się nie stało.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pod kątem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara więzienia do lat 3. Jednak dotychczasowe ustalenia policjantów wskazują, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Podziel się:

Ostatnio dodane: