Wypadek na turnieju. Zasłabł jeden z zawodników

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Do dramatycznych wydarzeń doszło podczas turnieju badmintona w Zespole Szkół w Borku Wlkp. Jeden z uczestników zasłabł – na szczęście na miejscu byli strażacy z OSP w Borku, którzy uratowali życie 57-letniego zawodnika.

Wszystko wydarzyło się 6 maja około godziny 15.00 w hali sportowej, gdzie odbywał się turniej, jak informuje portal „gostyn24”. 57-latek nagle zasłabł i natychmiast wezwano do niego pogotowie ratunkowe, a uczestnicy turnieju rozpoczęli jego reanimację. Jednak okazało się, że na karetkę trzeba będzie poczekać, więc jedna z uczestniczek turnieju wpadła na pomysł, by zadzwonić do strażaków z OSP Borek Wielkopolski i zapytać, czy nie mogliby szybciej udzielić pomocy mężczyźnie.

Okazało się, że strażacy akurat byli w remizie, bo właśnie wrócili z powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Nie zastanawiali się ani chwili: przebrali się z galowych mundurów w robocze stroje, wzięli niezbędny sprzęt i ruszyli na pomoc. Przejęli reanimację mężczyzny, w czym wkrótce wspomogli ich ratownicy medyczni z karetki, która dotarła na miejsce.

Akcja zakończyła się powodzeniem. Udało im się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe, po czym karetka zabrała go do szpitala.

Podziel się:

Ostatnio dodane: