Wypadek na obwodnicy. Nie żyje jedna osoba

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Dwa pojazdy zderzyły się na obwodnicy Wronek na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Stróżek. Kierowca motocykla nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi osobowemu i doszło do zderzenia. Jedna z osób podróżujących motocyklem zginęła na miejscu.

Jak informuje portal „Moje Wronki”, do tragedii doszło 3 listopada po południu. Motocykl marki Yamaha, którym podróżowały dwie osoby, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi jadącemu obwodnicą. Doszło do zderzenia, a jedna z osób podróżujących motocyklem, 57-letni pasażer, uderzyła w przednią szybę samochodu.

Świadkowie wypadku natychmiast ruszyli na pomoc – ponieważ u osoby poszkodowanej stwierdzono brak oddechu, rozpoczęto reanimację. Po dotarciu na miejsce służb przejęli ją strażacy i ratownicy medyczni. Niestety, reanimacja się nie powiodła i lekarz stwierdził zgon. Druga osoba podróżująca motocyklem, kierowca w wieku 61 lat, także odniosła obrażenia – została przewieziona do szpitala.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku zbadali trzeźwość kierowcy motocykla oraz 28-letniego kierowcy volkswagena. Obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze ustalili, że wina za wypadek spoczywała na kierowcy motocykla, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na oznakowanym skrzyżowaniu.

Jak podaje portal, to już kolejny taki wypadek na tym skrzyżowaniu w ciągu ostatnich kilku dni – zawsze powodują go kierowcy, którzy nie ustępują pierwszeństwa przejazdu jadącym obwodnicą.

Podziel się: