Wypadek na jeziorze. Dwie osoby wpadły do wody

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

Do groźnego wypadku doszło na jeziorze w Zbęchach w powiecie kościańskim. Dwóch wędkarzy wypadło z łodzi do wody. Na szczęście strażakom udało się ich wydostać całych i zdrowych, choć mocno zmarzniętych.

Do wypadku doszło 17 października przed godziną 15.00. Jak powiedział portalowi “koscianiak” Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP Kościan, strażacy otrzymali informację, że na jeziorze w Zbęchach przewróciła się łódź i dwóch wędkarzy, którzy w niej byli, wpadło do wody. Na miejsce wysłano jednostki OSP z Racotu i Krzywinia, ponieważ są one wyposażone w pontony, jednostkę ze Śremu i specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Kościana.

Gdy strażacy przybyli nad jezioro, zastali na jeziorze łódź dryfującą do góry dnem i dwóch mężczyzn kurczowo trzymających się jej burt. Wydostali ich z wody i przewieźli na brzeg, gdzie zajęli się nimi ratownicy medyczni – mężczyźni przebywali w zimnej już wodzie kilkanaście minut, więc byli wychłodzeni, ale na szczęście okazało się, że nie ucierpieli wskutek tego wypadku.

Źródło: koscianiak

Podziel się: