Wypadek na DW432. Dachował samochód, dwie osoby z obrażeniami

wypadek, Chwalibogowo fot. KP PSP Września

Dwa samochody zderzyły się na drodze wojewódzkiej 432 w miejscowości Chwalibogowo. Jeden z nich dachował. Dwie osoby, kierowcy obu aut, odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala we Wrześni.

Do wypadku doszło 19 października około godziny 5.30.
„Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano dwa samochody osobowe (Opel Astra, Toyota Yaris) po zderzeniu” – informują strażacy z KP PSP Września. – „Oba pojazdy znajdowały się na drodze (Toyota Yaris na dachu, Opel Astra na kołach). W zdarzeniu brały udział 2 osoby (kierowcy pojazdów)”.

Kierowca opla wskutek uderzenia został wyrzucony z samochodu. Skarżył się na ból w kręgosłupie. Natomiast kierowca toyoty po wypadku nadal znajdował się w pojeździe, mimo że auto wylądowało na dachu, i strażacy musieli go ewakuować.

„Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji kierowcy Toyoty na noszach typu deska, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym” – informują strażacy. – „Jednocześnie odłączono instalację elektryczną od akumulatora w pojazdach oraz zamknięto zawór instalacji LPG w samochodzie Opel Astra”.

Poszkodowanymi po udzieleniu im pierwszej pomocy przez strażaków zajęli się ratownicy medyczni, którzy karetkami przewieźli ich do szpitala we Wrześni. Na czas akcji ratunkowej droga była zablokowana.

Podziel się: