Wypadek na DK92. Ciężarówka zablokowała przejazd

wypadek fot. OSP KSRG Węgierki

Samochody ciężarowy i osobowy zderzyły się na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Gutowo Wielkie w powiecie wrzesińskim. Nikt nie ucierpiał, ale ciężarówka blokowała przejazd przez kilka godzin. A kierowca samochodu osobowego… znikł.

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia po godzinie 19.00. Jak informuje portal „wrzesnia INFO”, według wstępnych ustaleń policji kierowca samochodu osobowego jadący DK92 na wysokości Gutowa Wielkiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok ciężarówki.

Uderzona ciężarówka częściowo wpadła do rowu, a częściowo zablokowała przejazd drogą krajową. Wyciągnięcie jej wymagało wielu sił i środków – w akcji brały udział cztery zastępy strażaków: JRG z Wrześni i OSP Węgierki. A kierowca samochodu osobowego… znikł. Z dokumentów, które policjanci znaleźli w aucie, wynikało, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Policja rozpoczęła poszukiwania kierowcy – ale następnego dnia on sam stawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. Został przesłuchany. Jakie kroki podejmą funkcjonariusze wobec niego – jeszcze nie wiadomo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: