piątek, 23 lutego, 2024

Wypadek na A2. Lądował śmigłowiec LPR

Dwa samochody zderzyły się na autostradzie A2 w rejonie Kuślina w powiecie nowotomyskim. Jeden z kierowców został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

Do wypadku doszło 8 stycznia po godzinie 21.00 na pasie w kierunku Warszawy. Zgłaszający poinformował, że z daleka widać płomienie, jak podała Komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

– Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy OSP Kuślin oraz zastęp OSP Wąsowo – wyjaśnia Szymon Maciejewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. – Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zastano dwa samochody znajdujące się na pasie zieleni. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym.

Gdy na miejsce przybyła karetka, lekarz przebadał poszkodowanych i zadecydował, że jedna osoba musi zostać przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Nowym Tomyślu. Strażacy na czas lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wstrzymali ruch na autostradzie w obu kierunkach.

Źródło: KP PSP Nowy Tomyśl
Strona głównaNowy TomyślWypadek na A2. Lądował śmigłowiec LPR