Za węzłem Poznań – Wschód w stronę świecka zderzyły się dwie ciężarówki. Autostrada początkowo była zablokowana.
W wyniku wypadku został ranny jeden z kierowców. Początkowo objazd został wyznaczony trasą S5 w stronę Kostrzyna. Od ok. godziny 15 autostrada jest ponownie przejezdna, ale czynny jest tylko jeden pas.