Wypadek i kolizja na A2. Lądował śmigłowiec LPR

Helikopter LPR Lotnicze Pogotowie Sanitarne fot. Sławek Wąchała

Dwa samochody osobowe i bus zderzyły się na autostradzie A2 między Warszawą i Łodzią, na pasie w kierunku Poznania. Chwilę później na tym samym pasie doszło do kolizji trzech aut. Na miejscu utworzył się gigantyczny korek, a autostrada była zablokowana przez kilka godzin.

Do obu zdarzeń doszło 29 lipca przed południem. Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, dwa auta osobowe i bus zderzyły się na 404 i 405 km autostrady – tu ucierpiały cztery osoby, a po jedną przyleciał śmigłowiec LPR. Kilkaset metrów dalej, w korku powstałym z powodu wypadku, zderzyły się trzy samochody osobowe – na szczęście tu nikt nie ucierpiał.

“W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały przewiezione do szpitali w Łodzi i Skierniewicach” – informuje KM PSP w Skierniewicach na swoim profilu na Facebooku. – “Na miejscu pracowały trzy zespoły ratownictwa medycznego, załoga śmigłowca LPR, zastępy PSP (2 x Skierniewice i Łowicz), zastępy OSP (2 x Bolimów, Sierzchów, Dzierzgów), Policja oraz służba autostradowa”.

Oba zdarzenia spowodowały gigantyczny korek w kierunku Poznania. Policja zadecydowała o otwarciu wyjścia awaryjnego na drogę wojewódzką, by kierowcy mogli ominąć miejsce wypadku i by korek się rozładował. Jednak autostrada w kierunku Poznania była zablokowana przez kilka godzin. Obecnie, jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ruch już odbywa się normalnie.

Podziel się: