Wypadek grupy rowerzystów. Jedna osoba w szpitalu

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala, a trzy kierowały będąc pod wpływem alkoholu. „Niedzielna przejażdżka nie skończyła się dobrze dla sześcioosobowej grupy cyklistów” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Złotowie.

Wszystko zaczęło się od wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło 21 maja tuż po południu na terenie gminy Lipka.

– Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce, zastali sześcioosobową grupę cyklistów, z której dwoje było poszkodowanych w wyniku wywrócenia się – wyjaśnia mł. asp. Damian Pachuc, oficer prasowy złotowskiej policji. – Na podstawie relacji osób ustalono, że 44-letnia kobieta, jadąca na końcu grupy cyklistów, nie zachowała należytej odległości od rowerzysty jadącego przed nią. Najechała na tylne koło poprzedzającego jednośladu, doprowadzając do wywrócenia się.

Potrącony przez rowerzystkę 58-letni mężczyzna doznał ogólnych otarć ciała, na szczęście nie zagrażających życiu i nie wymagających pobytu w szpitalu. Zderzenie dużo gorzej skończyło się dla sprawczyni: ona upadł tak pechowo, że doznała poważnych obrażeń ciała i niezbędne okazało się przewiezienie jej do szpitala w Złotowie.

Okazało się też, że kilku rowerzystów podróżuje na podwójnym gazie.
– Mundurowi w trakcie wykonywania czynności na miejscu wypadku sprawdzili stan trzeźwości wszystkich rowerzystów – mówi Damian Pachuc. – Okazało się, że z grupy cyklistów trzech było pod wpływem alkoholu. Prowadzący postępowanie ustalą wszystkie okoliczności tego wypadku drogowego, sprawdzą również, w jaki sposób grupa poruszała się po drodze. Wobec nietrzeźwych kierowców wszczęto czynności wyjaśniające w związku z kierowaniem jednośladem pod wpływem alkoholu.

Policjant przypomniał też, że kto znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i prowadzi pojazd w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: