Wypadek autokaru w Chorwacji. Dwie zakonnice z Kalisza z poważnymi obrażeniami

ranni z Chorwacji fot. M. Przydacz TT

Diecezja w Kaliszu poinformowała, że dwie zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek z Kalisza, które brały udział w pielgrzymce do Medjugorje, zostały poważnie ranne podczas wypadku, a mama jednej z nich zginęła w wypadku.

Jak informuje portal kalisz.naszemiasto.pl, nie podano, jakie są dokładnie obrażenia sióstr, wiadomo tylko, że ich stan jest bardzo poważny. W pielgrzymce brała udział także matka jednej z tych zakonnic – niestety, jest jedną z ofiar tego wypadku.

„Biskup Kaliski Damian Bryl składa wyrazy współczucia oraz zapewnia o duchowej bliskości z wszystkimi poszkodowanymi i osobami niosącymi im pomoc” – czytamy na stronie. – „Prosi również, by w kościołach diecezji kaliskiej, zwłaszcza dziś i jutro, modlono się o wieczne zbawienie dla zmarłych, o zdrowie dla rannych i o pociechę, i siły dla ich rodzin”.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 6 sierpnia rano na autostradzie pod Zagrzebiem. Polski autokar wiózł pielgrzymów do Medjugorje – 44 osoby, w tym dwóch kierowców). W wypadku zginęło 13 osób, obrażenia odnieśli wszyscy, w tym 19 osób bardzo poważne. Wśród nich było 18 osób z Wielkopolski, głównie z Konina i jego okolic, ale także dwie siostry nazaretanki z Kalisza.