Wynajem długoterminowy samochodów dostawczych – dlaczego jest bardziej opłacalny niż inne rozwiązania?

Bez samochodu dostawczego wiele firm po prostu nie jest w stanie funkcjonować. W końcu to właśnie te auta mogą pochwalić się niskimi kosztami eksploatacji, dużą dynamiką jazdy oraz praktycznymi wymiarami, które gwarantują sporą ładowność, sprawne parkowanie i wykonywanie manewrów w mieście.

Pomimo wielu zalet, posiadanie takiego samochodu to wciąż spore obciążenie finansowe dla firmy. Oprócz kosztów zakupu pojazdu, należy również doliczyć wydatki za utrzymanie auta — ubezpieczenie, serwis, wymiana opon itp. W przypadku posiadania całej floty samochodów, zarządzanie i opłacanie staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Na szczęście, na pomoc przychodzi wynajem długoterminowy, który jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem w porównaniu do innych form finansowania pojazdu w firmie.

Wynajem długoterminowy — dlaczego jest tak opłacalnym rozwiązaniem?

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie auta do firmy: kupno pojazdu za gotówkę, na kredyt, skorzystanie z leasingu lub wynajmu długoterminowego samochodów. Zakup nowego auta za gotówkę z pewnością spowoduje zamrożenie kapitału firmy na jakiś czas, zaś pozyskanie używanego — zazwyczaj bardziej awaryjnego pojazdu, wymagać będzie częstszych wizyt u mechanika. W wypadku zakupu samochodu za pomocą kredytu inwestycyjnego, musimy liczyć się z kosztami uzyskania kredytu wraz z oprocentowaniem, a w leasingu ze stosunkowo wysoką ratą, ponieważ obejmuje ona całą wartość pojazdu. Natomiast w wynajmie nie tylko płacimy niższą ratę, ale dodatkowo możemy odliczyć koszty użytkowania pojazdu od podatku VAT. Inną ważną kwestią jest fakt, że samochody dostawcze są zazwyczaj dosyć mocno eksploatowane na co dzień, co przekłada się na wzrost kosztów ich użytkowania w porównaniu np. z pojazdem, którym jeździ się w pracy sporadycznie. Dzięki wynajmowi, przy wybranych pakietach dodatkowych z serwisem i naprawą w cenie raty, koszty amortyzacyjne jakie ponosi normalnie właściciel samochodu, nie będą dotyczyć przedsiębiorcy wynajmującego pojazd.

Zaoszczędź czas i pieniądze z wynajmem długoterminowym

Wynajem długoterminowy to bardzo korzystny sposób finansowania auta. Przedsiębiorca wybiera samochód, który jest nowy, komfortowy i dostosowany do potrzeb oraz charakteru prowadzonej działalności. Podpisując umowę najmu, unika on ukrytych lub niespodziewanych kosztów oraz często obowiązków administracyjnych związanych z posiadaniem samochodu — co miesiąc płaci on stałą, stosunkowo niską ratę, a firma wynajmująca może być odpowiedzialna za kwestie rejestracji, ubezpieczenia, serwisowania i napraw, jeśli będzie taka wola Klienta.

Spośród wielu dostępnych sposobów finansowania samochodów dostawczych, wynajem długoterminowy i korzyści z niego wynikające, decydują o dużej opłacalności tego rodzaju usługi. Transparentne koszta, możliwość oddania obowiązków administracyjnych i serwisowych firmie wynajmującej, prawo do odliczenia kosztów użytkowania pojazdu od podatku VAT przekonały już wielu przedsiębiorców do podpisania umowy auta na abonament.

Artykuł sponsorowany

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze