Wymiana szyn na Ratajach w Poznaniu. Będą utrudnienia w ruchu!

skrzyżowanie Kórnicka JPII fot. MPK

24 czerwca rozpocznie się naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II. “Prace nie spowodują zmian w organizacji transportu publicznego, jednak czasowo zwężona zostanie jezdnia prowadząca z Rataj w kierunku ronda Śródka” – informuje MPK.

Przeprowadzenie naprawy wschodniej części węzła rozjazdowego jest niezbędne z uwagi na zły stan torowiska, w szczególności szyn na łukach prowadzących od strony trasy kórnickiej, która jest obecnie remontowana, do ulicy Jana Pawła II. MPK chce wykorzystać ten czas, gdy ze względu na remont nie kursują tędy tramwaje, więc prace remontowe nie spowodują dodatkowych utrudnień w ruchu.

“Prace związane z wymianą rozjazdu rozpoczną się w sobotę, 24 czerwca” – informuje MPK. – “Pozostaną bez wpływu na transport publiczny. Ruch kołowy od ronda Rataje w kierunku ronda Śródka zostanie utrzymany, choć nastąpi zwężenie jezdni. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie”.

Jak przypomina MPK, zachodnia część węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II została wymieniona w 2020 roku, w czasie zamknięcia trasy tramwajowej przez most św. Rocha.

Podziel się: