Wyłączone rogatki na przejeździe w Poznaniu. Kierowcy powinni uważać!

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Golęcińskiej trwają prace na torach. W związku z tym rogatki są wyłączone, stosowna informacja zamieszczona i kierowcy powinni stosować się do znaku „stop” przed przejazdem. Niestety, tego nie robią.

Na skrzyżowaniu i w jego pobliżu trwają prace przy stabilizacji toru, pracują pojazdy techniczne, w związku z tym rogatki zostały wyłączone. Ale to oznacza, że opadające szlabany nie będą ostrzegały kierowców, że przejazdu nie ma. Co prawda kierowca ma obowiązek zawsze, bez względu na to, czy przejazd ma sygnalizację i szlabany, czy też nie, zachować szczególną ostrożność i zatrzymać się przed przejazdem kolejowym.

Jak jednak informuje Radio Poznań – kierowcy niespecjalnie się tym przejmują. Wielu z nich nie zatrzymuje się w ogóle przed przejazdem mimo wyłączonych rogatek, bo zapewne nawet nie zauważyła, że toczą się tu jakieś prace… PKP PLK dostrzega problem: jak poinformował rozgłośnię Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK, maszyniści na tym odcinku nie mogą jechać prędzej niż 20 km na godzinę, mają też obowiązek ostrzegania sygnałem dźwiękowym, że zbliżają się do przejazdu.

Czy to jednak wystarczy? Okaże się za tydzień, gdy prace na przejeździe się zakończą i w tym czasie nie dojdzie do żadnego zdarzenia drogowego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: