Poranne wykolejenie tramwaju spowodowało duże utrudnienia na Starołęce. Tramwaje przez kilkadziesiąt minut kursowały objazdami, a kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami.
Do wykolejenia doszło około godziny 5.00 rano na odcinku między rondem Starołęka a pętlą Starołęka PKM. Wydarzenie spowodowało zmianę tras tramwajów. Jak poinformowało MPK Poznań, linie nr 12 i 13 kursowały do pętli Unii Lubelskiej, a pasażerów na wyłączonym odcinku woziły autobusy za tramwaj.
Obecnie ruch już odbywa się normalnie.