Wygaszanie szpitala tymczasowego na MTP

szpital tymczasowy fot. K. Adamska

W grudniu ubiegłego roku były otwierane kolejne moduły – a od 16 marca tego roku szpital tymczasowy na MTP przestał przyjmować nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. Rozpoczęło się wygaszanie szpitala.

Obecnie w placówce jest jeszcze kilkadziesiąt osób zakażonych koronawirusem i dochodzących do siebie w szpitalu, które będą wypisywane, gdy tylko wyzdrowieją. Zresztą już od kilkunastu dni szpital notuje znacznie więcej wypisów niż przyjęć, zgony także zdarzają się bardzo rzadko. Nowych pacjentów nie przybywa, jak powiedział Szczepan Cofta, dyrektor do spraw medycznych Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego oraz Szpitala Klinicznego Heliodora Święcickiego, który kierował szpitalem tymczasowym.

Dlatego też Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, że od 1 kwietnia wszyscy chorzy zakażeni koronawirusem będą trafiać już tylko do oddziałów zakaźnych szpitali.

Szpital tymczasowy na MTP nie zostanie jednak do końca zlikwidowany. W kilku modułach szpitala już zostali umieszczeni uchodźcy z Ukrainy, a jeśli będzie taka potrzeba – zostaną dla nich przygotowane miejsca w kolejnych.

Podziel się:

Źródło: Gazeta Wyborcza