Wyciekły “jedynki” PSL. Zobacz kto wystartuje z Wielkopolski!

Dzisiaj wyciekły nazwiska osób, które mają startować z pierwszych miejsc z list PSL w wyborach do Sejmu. Zobacz kto może reprezentować Wielkopolskę!
Reklama

Lista nazwisk, która wyciekła do mediów jest jeszcze nieoficjalna. Na chwilę obecną znamy prawdopodobnie trójkę liderów z Wielkopolski. W Poznaniu o mandat poselski powalczy Jacek Tomczak (były poseł Platformy Obywatelskiej). Twarzą listy w Pile ma być Krzysztof Paszyk, a listę w Kaliszu otworzy Andrzej Grzyb.

Z obecnie dostępnych informacji wynika, że PSL do wyborów pójdzie samo. Temat ewentualnej koalicji z Kukiz’15 nieoficjalnie jest już zamknięty, a “ludowcy” obecnie nie wydają się prowadzić rozmów z żadnymi innymi dużymi ugrupowaniami.

Reklama

Lider formacji Władysław Kosiniak-Kamysz powalczy o mandat w Tarnowie. W Warszawie szansę dostanie Władysław Teofil Bartoszewski (syn Władysława Bartoszewskiego). Rzecznik PSL Jakub Stefaniak będzie startował z okręgu podwarszawskiego, a były minister Marek Sawicki zostanie “jedynką” w Siedlcach. Co ciekawe do Senatu “wybiera się” Waldemar Pawlak, były szef PSL. Spróbuje on zdobyć mandat z Płocka.

Źródło: PAP / wpolityce.pl

Podziel się!

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Żona jaskowiaka?

Maria Kistowska
Gość
Maria Kistowska

Kuba Gorączkowski Może twoja kandydatura lepsza??