Wyciągnął z wody tonącą kobietę. “Gdyby nie jego zdecydowane działanie, seniorka mogłaby utonąć”

Krystian Kinastowski i Michał Hołub fot. K. Kinastowski FB

Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, serdecznie podziękował Michałowi Hołubowi, który 28 października wyciągnął z wody tonącą seniorkę, zanim na miejsce dotarły służby. “Panie Michale, raz jeszcze dziękuję” – powiedział prezydent.

Przypomnijmy: do wypadku doszło 28 października przed godziną 14.00. Kaliscy strażacy otrzymali informację, że w rzece, na wysokości ulicy Wodnej, tonie starsza kobieta. Gdy jednak dotarli na miejsce, okazało się, że tonąca jest już wyciągnięta z wody przez świadka zdarzenia. Okazał się nim Michał Hołub. Prezydent Krystian Kinastowski zaprosił go do siebie, by mu jeszcze raz podziękować za to, że bez namysłu wszedł do wody, by uratować życie starszej kobiecie.

“Każdy z nas może być bohaterem, ale nie każdy nim jest” – napisał prezydent na swoim profilu na FB po spotkaniu. – “Dzisiaj gościłem Michała Hołuba – kaliszanina, który wykazał się bohaterską postawą. Uratował seniorkę, która znalazła się w rzece. Nie czekając na przyjazd służb, wyciągnął kobietę z wody. Gdyby nie jego zdecydowane działanie, seniorka mogłaby utonąć. Panie Michale, raz jeszcze dziękuję i życzę wszystkiego dobrego!”.

Podziel się: