Wybuch w garażu. Jedna osoba z obrażeniami

wybuch fot. OSP KSRG Witaszyce

39-letni mieszkaniec Kotlina odniósł poważne obrażenia podczas wybuchu garażu, w którym pracował. Z poparzeniami ciała trafił do szpitala w Poznaniu. Okoliczności sprawy bada jarocińska policja.

Jak powiedział portalowi „jarocinska” kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, służby otrzymały informację o wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym 5 grudnia około 20.30. Według zgłaszającego w budynku nikogo nie było. Jednak na miejscu okazało się, że w garażu znajdującym się wewnątrz budynku pracował 39-letni mężczyzna, który doznał poważnych oparzeń z powodu wybuchu.

Mężczyzna został wyniesiony na zewnątrz przez sąsiada, który też udzielił mu pierwszej pomocy. Potem wspomogli go policjanci, którzy na miejscu pojawili się jeszcze przed strażakami. Gdy dotarła straż pożarna – jej ratownicy udzielili mężczyźnie pierwszej kwalifikowanej pomocy, a później karetka pogotowia zabrała go do szpitala. Obecnie przebywa w szpitalu.

Na razie nie wiadomo, jaka substancja spowodowała wybuch, a potem pożar. Strażacy przebadali wszystkie pomieszczenia budynku kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym, ale nie stwierdzili żadnego zagrożenia. Sprawą zajmują się obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury.

Działania ratowników trwały prawie 3 godziny. Prócz policji i pogotowia ratunkowego uczestniczyli w nich strażacy: 2 zastępy JRG Jarocin, OSP Witaszyce, OSP Twardów, OSP Kotlin.

https://www.facebook.com/ospksrgwitaszyce998/posts/pfbid095aBa2fBw16Aft8B5PMhp8hxCkgjUh63NDohoV1zHmEL9HR4yLvww65RFjbfgWoPl

Podziel się:

Ostatnio dodane: